Jak tam, Babo? Jakieś postanowienia noworoczne czy jednak nie masz zamiaru zbyt wiele zmieniać?

Zmiany są potrzebne, zmiany służą naszemu rozwojowi. Tylko czego te zmiany mogą dotyczyć tym razem? To może…w 2018 zacznę chodzić na siłownię, będę odżywiać się zdrowo, przeczytam więcej książek, zrobię w końcu „prawo jazdy”… I tak dalej i tak dalej. Najwyższy czas wziąć pod uwagę swoje życie seksualne, o które także trzeba zadbać. Nie sądzisz?

 

Przedstawiam Ci „10 sexypostanowień noworocznych”. Pomogą Ci spędzić 2018 rok świadomie, a dzięki temu przyjemniej!

 

  1. Poznam lepiej swoje Ciało.

Trudno cieszyć się seksem, gdy nie potrafisz określić co najbardziej cieszy Twoje Ciało. Poświęć więc czas na pobycie ze swoją cielesnością. I nie mówię tutaj o masturbacji, która oczywiście pomaga uzmysłowić jakie pieszczoty najbardziej Ci odpowiadają. Ważne jest, by stanąć przed lustrem i zobaczyć swoje Ciało z każdej strony. Poznaj siebie, Babo! Twoje Ciało jest sexy!

 

  1. Pokocham swoje Ciało.

Poznałaś już swoje Ciało. Wiesz już co sprawia mu przyjemność, a co nie. Masz świadomość tego jak wyglądasz, jak reagujesz. Akceptując swoje Ciało, zaczynasz także kochać Siebie. Jesteś sexy!

 

  1. Zrobię cytologię i mammografię.

Jeżeli pokochasz Siebie, to zechcesz też o Siebie zadbać. Podstawowe badania zwiększą poczucie pewności siebie i bezpieczeństwa. To również ma znaczenie dla sfery seksualnej. Zachęcam też, byś zagoniła swojego Chłopa na badanie jąder. Zdrowie jest sexy!

 

  1. Będę zabezpieczać się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, w takim stopniu jak przed nieplanowaną ciążą.

Dbając o swoje Ciało, miej do niego należyty szacunek. Nie wszystkie choroby są widoczne. Nigdy nie będziesz w 100% pewna czy druga osoba jest zdrowa. Dbaj o posiadanie prezerwatywy. Środki antykoncepcyjne nie zabezpieczają przed chorobami płciowymi [O chorobach i zabezpieczeniach czytaj TU]Nikt nie powinien czuć się urażony tym, że masz na uwadze swoje zdrowie, a tym samym i partnera. Jeśli jesteś w długim związku i zamierzacie zrezygnować z prezerwatywy bądź już dawno zrezygnowaliście, zachęcam do szybkiego przebadania się na wirusa HIV [o HIV czytaj TU – szczegółowy opis badania]. To nic nie kosztuje, wystarczy chcieć. Bezpieczeństwo jest sexy!

 

  1. Będę lepiej korzystać ze swojej asertywności.

Powiedzenie „NIE” lub „TAK” jest wyłącznie Twoją decyzją. Szanuj swoje decyzje oraz wymagaj, by inni je szanowali. Nie tylko w sferze seksualnej.

 

  1. Będę częściej rozmawiać z partnerem.

Nie jesteśmy w seksie sami, oprócz masturbacji oczywiście. Rozmawiaj ze swoim partnerem o swoich i jego potrzebach, o tym czego Ty byś nie zrobiła i na co on nie ma ochoty. Może też o tym, z czym tak naprawdę kojarzy się Wam seks?

 

  1. Będę planować „Czas na Seks”.

Brzmi absurdalnie, bo przecież wszystko smakuje najlepiej spontanicznie. Realia są jednak inne. W gonitwie codziennych obowiązków trudno o „spontan”. Jeśli trudno o żywiołowy seks, zaplanujcie go. Na przykład w każdy wtorek wieczorem. Wtedy spędzacie czas tylko ze sobą i mówicie tylko o sobie, a nie o pracy, dzieciach i codziennych problemach.

 

  1. Poszerzę swoją wiedzę o seksie.

Literatura dotycząca sfery seksualnej znacznie się powiększyła. Warto dowiedzieć się czegoś nowego w tej dziedzinie. Kto wie, może przełożysz niektóre fakty na praktykę?

 

  1. Spróbuję czegoś nowego.

Możliwe, że jest coś, czego bardzo byś chciała spróbować, ale nie miałaś wcześniej na to odwagi. Nowy gadżet erotyczny? Nowa pozycja? Inna aktywność seksualna? Co by to nie było, warto to jeszcze raz przemyśleć, porozmawiać z partnerem i podjąć wspólną decyzję. Wszystko jest dla ludzi, byle bezpiecznie i za porozumieniem obu stron.

 

  1. Zdam sobie sprawę, że seks nie jest idealny.

Raz jest dobrze, raz jest „bosko”, raz po prostu normalnie, a raz może być słabo. To jest właśnie seks, zmienny jak Baba! Warto o tym nie zapominać przez cały rok.

 

Widzisz jak wszystkie te punkty ze sobą współgrają? Skup się na pierwszym punkcie, a reszta będzie coraz łatwiejsza.

 

Życzę Ci Babo, wytrwałości w dążeniu do Twoich celów, w dbaniu o siebie i przyjemności z Seksu w 2018 roku!

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany