Wielkimi krokami zbliża się kolejny rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwszy rok uczęszczania do przedszkola i szkoły. Wejście w nowy etap niesie wiele zmian. Co przyniosą? Jak dziecko poradzi sobie z nową sytuacją? Jak długo maluch będzie płakał? Czy poradzi sobie bez mamy lub babci? Jaka będzie jego grupa czy klasa? Jaka będzie nauczycielka? Jak ciężki będzie tornister?

Te oraz inne pytania nurtują rodziców małych debiutantów, ponieważ rozpoczęcie edukacji przedszkolnej i szkolnej może być momentem trudnym. Jak ułatwić sobie oraz dziecku tę zmianę, piszemy w nowym cyklu ,,Pierwsze kroki”. Dowiecie się z niego, jakie korzyści daje dzieciom chodzenie do przedszkola i czy zatrudnienie opiekunki jest lepszą alternatywą. Poza tym, co jest trudne dla trzylatka podczas pobytu w grupie, jakich zachowań może spodziewać się po maluchu rodzic i jak sobie z nimi radzić, a także, jak ułatwić sobie nie tylko pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu.

Napiszemy też o tym, jak przygotować dziecko do rozpoczęcia nauki w szkolnej zerówce i pierwszej klasie, dlaczego zmiany wzbudzają niepokój oraz co należy zrobić, aby dziecko miało dobry start w szkole. Podpowiemy, jak nauczyć pierwszoklasistę samodzielnego odrabiania lekcji i jaką rolę pełni tu rodzic, a jaką nauczyciel.

Wszystkim dzieciom rozpoczynającym przygodę z przedszkolem lub szkołą oraz ich rodzicom życzymy udanego roku szkolnego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany