Ta książka to dowód na to, że w polskiej literaturze jest wciąż miejsce dla fascynujących opowieści szczerych, uczciwych, mówiących o tym, co ważne, bo związane z naszą codziennością. Michał Długa zaproponował nam historię trzymającą się blisko życia: historia przyjaźni, miłości i nienawiści. Dwóch mężczyzn, pogmatwane życiorysy i wielkie marzenia o sławie, sukcesie i pieniądzach. Oto „Materializm książka dla zuchwałych!

O książce

„Materializm” to na wskroś realistyczna powieść o ludziach, którzy próbują za wszelką cenę poukładać sobie życie. Wśród nich jest przegrany alkoholik, rozpamiętujący swoje najlepsze lata, oraz młody chłopak, poszukujący miłości, spełnienia i szansy na lepszą przyszłość. Ich przypadkowe spotkanie stanie się pretekstem do śmiałej, bezkompromisowej analizy współczesnego świata, w którym wszystko wydaje się być nienaturalne, pozbawione szczerości.

 

Powieść Michała Długi to autentyczna, szczera literatura

 

Opowieść o przyjaźni, pieniądzach, seksie i alkoholu. To także historia ludzi,  którzy rozpaczliwie próbują odbić się od dna, ryzykując wszystko, co dał im los.

Czy uda im się wyjść na prostą?

 

Najbardziej było mi szkoda, że nie osiągnąłem czegoś wielkiego – dodałem.

-Przecież miałeś rodzinę – powiedział Maciek, który zaliczał dzieci i żonę do osiągnięć.

Może i byli idealni, ale prawda jest taka, że żonę i dzieciaki mogą mieć nawet żule – powiedziałem za bardzo rozpędzony.

Maciek nie skomentował tego, wręcz czekał na dalsze wyjaśnienie.

-Prawda jest taka, że każdy może pozwolić sobie na dzieci i żonę, ale nie każdy może sobie pozwolić na bycie sławnym i bogatym – mówiłem dalej z uniesieniem, a on tylko się przyglądał. – Całe życie siedziało we mnie, że mogłem zrobić coś więcej, a skończyło się tylko na niedołężnym próbowaniu.

 

O autorze

Michał Długa – dwudziestopięcioletni autor obdarzony wyjątkową umiejętnością obserwacji świata. Literacki buntownik, niepokorny twórca, który jak nikt potrafi łamać schematy. Michał Długa to współczesny Marek Hłasko?

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany