Kulki gejszy, inaczej nazywane waginalnymi, to jedna lub dwie kulki, w środku których znajduje się obciążnik. Wymyślone zostały parę tysięcy lat temu przez japońskie gejsze i mają służyć do ćwiczeń mięśni Kegla.

Mięśnie Kegla – a co to?

To mięsień łonowo-guziczny odpowiedzialny za kontrolę oraz podtrzymanie dna miednicy i pęcherza. Odgrywa również olbrzymią rolę w doznaniach seksualnych. Na tym mięśniu powinny się skupić wszystkie kobiety, bez względu na wiek!

Dlaczego warto nosić kulki gejszy w pochwie?

 • wzmocnią odczuwanie orgazmu,
 • przedłużą stosunek,
 • dzięki nim można pracować nad sprowokowaniem kobiecego wytrysku (NIE JEST on konieczny do osiągnięcia satysfakcji seksualnej),
 • zapobiegają obecnym bądź przyszłym problemom z nietrzymaniem moczu,
 • zapobiegają wypadaniu macicy,
 • pozwalają przygotować się do porodu oraz wrócić do waginalnej formy po nim.

Przeczytaj: Czy kobieta może mieć wytrysk?

W jakie kulki najlepiej się zaopatrzyć?

Istnieją różne rodzaje, jednak warto trzymać się tego, by były stworzone w całości z silikonu medycznego. Mówimy „NIE” niehigienicznym kulkom, połączonym materiałowymi sznureczkami i „NIE” kulkom z plastiku, chyba że chcesz trochę zagrzechotać do rytmów salsy?

Kulki gejszy dzielą się na:

 • kulki pojedyncze – idealne dla początkujących kobiet przed 30 r.ż., wskazane są również dla kobiet z tyłozgięciem macicy,
 • kulki podwójne – dla kobiet po porodzie i tych po 30 r.ż.,
 • kulki progresywne – to zestawy kulek różniących się wagą i wielkością, które można dowolnie wymieniać.

Oczywiście są to ogólne wskazówki, a wiek przy wyborze kulek jest najmniej istotny. Nie wypada przecież pytać kobietę o lata, a tym bardziej przy zakupie gadżetów waginalnych…

Jak je aplikować?

Na leżąco lub z jedną nogą opartą np. o krzesło. Nie wkładamy ich do pochwy „na sucho”. Używamy do tego celu lubrykantu na bazie wody, który nie uszkodzi śluzówki. Kulki powinny być umieszczone na takiej samej wysokości, na jakiej umieszczamy tampon.

Jak z nimi ćwiczymy?

W ruchu. Podczas poruszania się zmuszamy mięśnie do utrzymania kulek w pochwie, bo leżąc lub siedząc nic nie wzmocnimy. Dotyczy to każdego mięśnia, prawda? Wszyscy chcą być fit, no to bądźmy fit wraz z FIT WAGINAMI!

Jak często?

Nosimy je 3-5 razy w tygodniu, od 15 minut do maksymalnie 3 godzin.

Jak myć kulki?

Żelem do higieny intymnej lub po prostu ciepłą wodą. Absolutnie ich nie wyparzaj!

Przeciwwskazania:

 • nie używamy kulek podczas miesiączki,
 • jeśli chodzi o okres trwania ciąży, to należy zapytać swojego ginekologa.

Na co czekasz? Leć Babo ćwiczyć z tymi przeróżnymi, ślicznymi, minimalistycznymi „sztangami”!

O Autorze

SEKSUALNOŚĆ

Studentka piątego roku psychologii, w zakresie specjalizacji seksuologicznej. Coraz bardziej odważna marzycielka, odpręża ją pisanie, granie na komputerze i zdrowe jedzenie - w ogromnej ilości. Uważa, że seks jest tematem o którym nie powinnyśmy wstydzić się rozmawiać. To sfera, gdzie pytań nie ma końca, a zdobywanie wiedzy na ten temat daje OLBRZYMIĄ przyjemność, pomaga ROZWIJAĆ się na różnych płaszczyznach życia.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany