Czy literatura kobieca ma swoją definicję? Czy można w tym jednym sformułowaniu zmieścić całość twórczości kobiet i dla kobiet? Sądzimy… że tak, można!

Należy jednak wziąć pod uwagę, iż kobieta to twór wieloaspektowy, toteż i po literaturze kobiecej spodziewać trzeba się absolutnie wszystkiego. Wraz z Wydawnictwem Oficynka zapraszamy do zapoznania się z naszą definicją literatury kobiecej. Agatha Christie w końcu też była kobietą! I to jaką!

Prezentujemy Wam cztery książki, cztery powieści kryminalne, cztery nowości spisane kobiecą ręką – każda z nich to inna odsłona damskiej twórczości.

Skoro coś wyszło spod kobiecej ręki, to dlaczego kobiece ma nie być? Nawet jeśli przeraża!

Zapraszamy do lektury i do udziału w KONKURSIE, którego szczegóły znajdziecie na końcu artykułu.

Sztuki i sztuczki” Marty Reich to kryminał obyczajowy, którego akcja toczy się w celebrycko-biznesowym światku Warszawy. Wielkomiejskie intrygi na wysokim szczeblu, afery wokół osobistości na świeczniku i morderstwo ze szpilkami Louboutin w tle. Powieść dla tych, którzy zgłębić by chcieli tajniki życia gwiazd po zejściu ze sceny.

 

Zwłoki powinny być martwe” Agnieszki Pruskiej to komedia kryminalna lokowana w Olsztynku i okolicznych lasach. Intryga kryminalna tocząca się wokół ciała, które miało być, a zniknęło i śledztwa prowadzonego przez dwie nauczycielki bez doświadczenia policyjnego to gwarancja niebanalnej rozrywki. Ta wyjątkowa w dorobku pisarki książka wprowadza Czytelnika w słodko-błogi stan kontemplacji urody polskiego lasu i z dużą dawką porządnego humoru zaburza tę błogość umieszczając w krzakach trupa.

Alvethor: Pandemia” Magdaleny Kałużyńskiej to jedyna w Polsce powieść typu slasher napisana przez kobietę. Slasher znaczy rozlew krwi Jest to powieść dla Czytelników o mocnych nerwach i silnych żołądkach. Jeśli nie straszne Ci filmowe horrory w klimacie serii „Piła”, to „Pandemia” przypadnie Ci do gustu. Jeśli nie straszny Ci absurd i totalnie wykręcona rzeczywistość, „Pandemia” ma dla Ciebie jeszcze jedną niespodziankę – część postaci z powieści to prawdziwi ludzie. Część „Pandemii” jest więc oparta na faktach. Czy odważysz się dociekać jaka to część?

Zabójcza podświadomość” Mary Sue Ann to z kolei kryminał śledczy z wątkami paranormalnymi. Wejść w umysł mordercy – czy to zawsze dobry pomysł? Autorka wprowadza Czytelnika w niesamowity nastrój balansując na krawędzi rzeczywistości, wyobraźni i… czegoś więcej. Ta debiutancka powieść to warty uwagi głos w trudnym gatunku paranormal crime. Dla Czytelników, którzy nie boją się zajrzeć w umysł mordercy głębiej niż zwykle.

Uwaga KONKURS – „Kobiece twarze kryminału”
Spodobał Ci się któryś z prezentowanych przez nas tytułów? Razem z Wydawnictwem Oficynka mamy dla Ciebie prezent Napisz krótko, który tytuł i dlaczego przypadł Ci do gustu, a masz szansę go wygrać!

Zabawa trwa do 16.06.2017 r.

7 komentarzy

 1. Dagmara Kowalewska

  ZWŁOKI POWINNY BYĆ MARTWE 🙂
  1. Tytuł fantastyczny! No a jakie mają być zwłoki!? Żywe? Ciekawe ciekawe
  2. Okładka piękna ❤
  3. Opis książki bardzo mi się spodobał! Dwie nauczycielki zamiast grzybów znajdują w lesie zwłoki i same rozwiązują tajemnicę….
  4. Humoru w książce jest podobno bardzo dużo więc będzie super!
  5. Jako książkoholiczka bardzo chętnie bym przytuliła tą książkę i dała jej dobry dom
  🙂

  Odpowiedz
 2. Ewa

  Wybór nie sprawił mi kłopotu,
  jednak jak tu zatamować, słów tłumaczeń potoku.
  Spróbuję u źródła znaleźć wyjaśnienie,
  umysł skrywa tajemnicę – jakim jesteśmy istnieniem.
  „Zabójcza podświadomość” jest moim wyborem,
  bo tu umysł ludzki, treści narratorem.
  Ja lubię zawiłe, ludzkich myśli tajemnice,
  mroczne, jak o północy opustoszałe ulice.
  Co skrywa się za rogiem chorego umysłu o świcie,
  o czym marzysz, tak na prawdę skrycie?
  Co Cię napędza, co Twoją żądzą,
  jakie krwawe myśli, w duszy Twej błądzą?
  Nieznane są ludzkie decyzje i działania,
  jednak ja chcę zgłębić, co ich do tego skłania.
  Wartka akcja, tajemnica i strach,
  czy bezpieczny jest Twojego domu dach?
  Wszędzie czai się ludzkiego umysłu chwiejna natura,
  niech Cię nie zwiedzie, jego wątła postura.
  Czy sąsiad mógłby być kimś o drugiej twarzy,
  przeczytaj książkę i zobacz co z Twoją wyobraźnią się przydarzy.

  Odpowiedz
 3. Beata

  Najbardziej ciekawi mnie tytuł „Abubaka” zaintrygował mnie . Chętnie dowiem się co lub kogo oznacza to słowo w tytule książki.

  Odpowiedz
 4. Henryk

  Zaciekawił mnie tytuł „Zwłoki powinny być martwe”, zastanawiam się czy może być inaczej? Tytuł sugeruje, że tak i to mnie właśnie zaciekawiło.

  Odpowiedz
 5. Emila Kejna

  Sztuki i sztuczki z przyjemnością zagrałabym jakaś rolę w sztuce więc z przyjemnością wkroczę do świata aktorek.

  Odpowiedz
 6. Agata

  Zaintrygowały mnie „Sztuki i sztuczki”. Może dlatego, że kocham Warszawę, a nie byłam tam już od wielu lat. Może dlatego, że szpilki z czerwoną podeszwą działają na mnie jeszcze skuteczniej niż płachta na byka. A może dlatego, że sama mistrzynią życiowego aktorstwa nie jestem. Jakikolwiek nie byłby powód, dla którego dłużej zawiesiłam oko na tej pozycji, to tak się stało i już tego nie zmienię 😉

  Odpowiedz
 7. Kinga

  Bardzo przypadł mi do gustu tytuł „Zwłoki powinny być martwe”, bo każdy fan nieodżałowanej Joanny Chmielewskiej wie, że nie jest to, wbrew pozorom, oczywista oczywistość;), a w interpretacji Agnieszki Pruskiej, która dotąd pisała całkiem poważne kryminały, z komisarzem Uszkierem w roli głównej, kryminał doprawiony porządną dawką humoru i nie całkiem martwe zwłoki, to może być coś;)! A do tego dwie nauczycielki natykające się na te nie do końca martwe zwłoki w lesie, tuż przed reformą edukacji;)… No właśnie, czy ktoś wie CZYJE to zwłoki;)?! Koniecznie chciałabym to uściślić w trakcie lektury;)!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany