Miłość – siła kobiet, słabość mężczyzn

Tuż przed premierowym pokazem Patryk Vega powiedział, że „ Kobiety mafii” to film o kobietach i miłości. I kobietom właśnie jest dedykowany.

Wstrząsająca brutalność i bezwzględność kobiet – Olga Bołądź, Aleksandra Popławska. Psychopatyczna intryga niani zagranej przez Agnieszkę Dygant.

Kobiety faktycznie są postaciami pierwszego planu. W efekcie to one pozostają przy życiu. Co prawda Ania, genialnie zagrana przez Katarzynę Warnke, po pobycie na oddziale psychiatrycznym kończy aresztowaniem za posiadanie narkotyków. Jednak zachowuje życie.

Wszystkie bohaterki namiętnie kochają. Mężczyzn, dzieci, pieniądze. No właśnie. Nasuwa się pytanie czy to miłość czy pożądanie? A jeśli to miłość…

…do czego namiętność prowadzi bohaterów? Niestety, mężczyzn do śmierci. Stają się oni coraz bardziej miękkimi, bezbronnymi, każdy z nich ma swoją piętę Achillesa – kiedy mężczyzna kocha kobietę, kiedy staje się dla niego ważna, łatwo go zranić.

Kobiety przeciwnie. Zamieniają się w twarde, bezwzględne i okrutne. Zabijają z premedytacją. Niszczą z zimną krwią. Są silne jak tytani. Bez mrugnięcia okiem patrzą na rozbijaną młotkami głowę, podają truciznę, oddają swoje ciało oprawcom.

A publiczność?

Publiczność w kinie śmieje się jak na kabarecie. Jakby nie dostrzegała cierpienia, bólu, tragizmu sytuacji. Wręcz odrażających scen. A ja zadaję sobie pytanie, co się dzieje z nami? I nie mogę zrozumieć, co jest zabawnego w odcinaniu nogi piłą, w brutalnych aktach przemocy przypominającymi rozbuchaną rzeź.

Co nas Polaków w tym bawi? Jak płytko i po wierzchu patrzymy? Jak dalece nauczyliśmy się nie czuć?

I… „smutno mi Panie”.

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Kobieta. Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „ Ta, która idzie”. Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta. Uśmiechnięta i kochająca, której pasją jest wspieranie kobiet, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego. Nade wszystko kobieta.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany