To tak się da? To możliwe? Co to w ogóle? Jak to wygląda? Co tryska? Skąd? Naprawdę któraś to miała?

Kobiecy wytrysk tzw. ejakulacja u kobiet

Jest to płyn, który wydostaje z cewki moczowej, gruczołów przycewkowych lub pochwy na skutek stymulacji seksualnej. Na podstawie większości badań uznaje się, że dochodzi do wytrysku poprzez stymulację strefy Grafenberga – punktu G, znajdującego się na przedniej ściance pochwy.

Co się tam dzieje?

Podczas podniecenia seksualnego gruczoły przedsionkowe mniejsze powiększają się i wypełniają płynem, a rytmiczne skurcze występujące podczas orgazmu powodują wyrzucenie płynu do pęcherza moczowego. Następnie z pęcherza przechodzi do cewki moczowej i wydostaje się na zewnątrz, co daje się zauważyć jako wytrysk. Objętość ejakulatu może być różna i zależy m.in. od intensywności orgazmu.

Co to za płyn?

Wielu zainteresowanych tym tematem zakłada, a nawet twierdzi, że kobiety tryskają po prostu moczem, gdyż w chwili orgazmu nie są w stanie się kontrolować. Otóż ejakulat kobiecy, który zbadano i rozłożono na podstawowe składniki, nie ma nic wspólnego z moczem (a nawet tak nie pachnie!). Płyn ten o odczynie zasadowym zawiera związki analogiczne do tych, które wydziela prostata do męskiego nasienia. Są to antygeny PSA oraz kwaśna fosfataza sterczowa (PAP). Znajdują się w nim również śladowe ilości mocznika i kreatyniny (ale zdecydowanie mniej niż w moczu) oraz pewna ilość cukru.

Ale jak to ma być z tym u mnie?

Miewasz wytryski? Dobrze. Miewasz sporadycznie? Dobrze. Nie miewasz w ogóle i nigdy nie miałaś? Też dobrze!

13% kobiet doświadczyło jednorazowo lub sporadycznie orgazmu z wytryskiem, natomiast regularnie występuje u 6% kobiet.

TO NIE JEST ŻADEN WYMÓG. Kobiecy wytrysk nie występuje ani za każdym orgazmem, ani u każdej kobiety i nie jest miarą podniecenia czy seksualności.

Czy doświadczyłaś kobiecego wytrysku?

 

Czy można jednak wytrysk sprowokować?

Istnieją ćwiczenia, które pomagają wzmocnić doznania seksualne jak tantra czy tao seksu. Najlepiej jednak najpierw poćwiczyć solo. Jak?

1. Wzmocnij kurczliwość pochwy, czyli mięśnie Kegla.

To te mięśnie, którymi kontrolujesz ujście moczu. Na początek obkurczaj mięsnie pochwy 3 razy dziennie, w seriach po 10 razy, z czasem zwiększ serię do 25 razy.

2. Ćwicz z przyrządami.

Kulki gejszy są niezwykle pomocne, możesz je założyć podczas domowych czynności lub jak idziesz do sklepu. Mając je w pochwie zmuszasz mięśnie do utrzymywania tych kulek w miejscu. Pamiętaj, że siedzenie z nimi nic nie da – trzeba się ruszać.

3. Partner do pomocy.

Po samodzielnych ćwiczeniach czas na trening z drugą osobą. Obkurczaj mięśnie na penisie partnera, podczas gdy on pozostaje całkowicie bez ruchu. Następnym krokiem będzie obkurczanie mięśni już podczas stosunku. Doznania będą niesłychane!

Pamiętaj, Babo, że najważniejsze jest zdrowe podejście do seksu.

źródło danych:
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105817,8999550,Wytrysk_kobiety__czy_warto_o_niego_walczyc_.html

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany