Karboksyterapia  to terapia dwutlenkiem węgla (cudownym gazem), która znacząco poprawia kondycję skóry i jej wygląd. Została okrzyknięta największym przełomem w zakresie kosmetologii estetycznej. To jeden z bezpieczniejszych innowacyjnych zabiegów.

Wraz z wiekiem w skórze człowieka dochodzi do dużego spadku poziomu tlenu. Po 30-tym roku życia jest on niższy o 25%, natomiast po 40-tym – aż o 50%. Proces ten nasilany jest głównie przez brak aktywności fizycznej, wahania wagi oraz palenie tytoniu. Czynniki te zaburzają krążenie w tkance podskórnej, co w rezultacie ogranicza dostępność tlenu w danych obszarach. Wstrzyknięcie podskórne dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Proces ten sprzyja zwiększonej produkcji kolagenu, poprawie retencji wody oraz eliminowaniu obrzęków.

Efekty jakie uzyskujemy, to nie tylko zdecydowana poprawa skóry, ale i zwiększenie jej grubości. Karboksyterapia jest bardzo pomocna w walce z podwójnym podbródkiem, łysieniem i nadmierną utratą włosów oraz w poprawie elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ten sam zabieg wykorzystywany jest z powodzeniem w zwalczaniu cellulitu, rozstępów czy nadmiaru tkanki tłuszczowej lokalnie zgromadzonej.

Zabiegi powinny być stosowane w seriach uzależnionych od stopnia zaawansowania problemów. Serie  szacowane są pomiędzy 5 a 10 zabiegów.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • niewydolność nerek, płuc, serca,
  • ostre infekcje,
  • gorączka,
  •  choroby krwi,
  • nowotwory.

 

 Aleksandra prowadzi Gabinet Kosmetyczny Aleksandry Bendkowskiej  przy ul. Nagórskiego 7,w Warszawie

O Autorze

W branży kosmetologicznej pracuje od 15 lat. Wykształcenie zdobywała min. w Wyższej Szkole Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Właścicielka Salonu fryzjersko- kosmetycznego w Warszawie. Praca jest jej ogromną pasją. Jej mottem jest "Obsługuję klientkę tak, jak sama chciałabym być obsługiwana".

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany