Bez względu na to, jaki trunek ma się znajdować w tym kieliszku, nie oszukamy naszego organizmu, który w wyniku jego działania rozluźnia się.

Uprawianie seksu pod wpływem alkoholu może dostarczyć dużej dozy rozrywki, ale i rozczarowań.

W jakich okolicznościach najczęściej pijemy?

Aż 44 % Polaków potwierdziło, że spożywa alkohol w trakcie spotkań towarzyskich, 34 % że pije podczas wyjazdów, a 26 % mówi, że sięga po trunki w domu bądź w klubie. Nie da się ukryć, że okazji do sięgnięcia po coś mocniejszego jest sporo.

Alkohol sprawia, że czujemy się zrelaksowani i odważni, a te dwa czynniki wystarczają, by śmiało nawiązać z kimś bliską relację. Bliską… Bliższą? Nie przebierajmy w słowach. Chcesz się poczuć magicznie? Wyostrzyć swoje zmysły i obserwować podwyższającą się temperaturę? Lampka wina, drink, kieliszek whisky… tyle eliksirów!

Jednak Polacy najczęściej sięgają po piwo ( aż 53 %), w drugiej kolejności wybierają wódkę (39 %), a najrzadziej wino (8 %).

W czym to wszystko może pomóc?

Ano Baby pozbędą się na te kilka chwil (Boże, w końcu!) kompleksów i nabiorą większej pewności siebie, a dotyk, smak oraz zapach odczują bardziej intensywnie.

U mężczyzn może szybciej pojawić się erekcja i tym samym trwać dłużej. Wszystko dzięki rozszerzaniu się naczyń krwionośnych i wzrostowi ciśnienia krwi.

Powtórzę jeszcze raz – MOŻE.  Każdy z nas reaguje inaczej na dużą dawkę alkoholu.

Odepnij pasy!

Na to alkohol pozwala. Redukuje napięcie oraz zmniejsza poczucie wstydu, dlatego w większości przypadków, dzięki niemu właśnie, urzeczywistniamy swoje najskrytsze fantazje albo chociaż o nich wspominamy! Popróbujemy nowych pozycji czy odważniej sięgamy po zabawki. Wtedy zaczyna się jazda bez trzymanki, która kończy się zazwyczaj satysfakcjonującym seksem.

No tak, zazwyczaj… Co piąty Polak ma problem z odpowiedzialnym spożywaniem alkoholu.

Pamiętaj o konsekwencjach!

  • Bez mechanicznych środków antykoncepcyjnych istnieje WYSOKIE ryzyko, nie tylko zajścia w ciążę, ale i zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową (również przy seksie oralnym!).
  • Seks z obcą osobą może narazić na niebezpieczeństwo!
  • Istnieje większe prawdopodobieństwo wyrażenia zgody na aktywność seksualną, w której nie wzięłoby się udziału na trzeźwo, np. seks grupowy, homoseksualny.
  • Po alkoholu bardzo łatwo jest zranić uczucia swojego partnera, np. poprzez kłótnię czy nawet zdradę.
  • Kac moralny może być nieunikniony.

Tak więc, Baby, jeśli lubicie bawić się z nieznajomymi, pilnujcie zarówno swojego drinka, jak i zabezpieczenia podczas seksu! Jeśli bawicie się ze stałym partnerem to musicie pilnować tylko tego drugiego, chyba że macie inne plany. Jednak wydaję mi się, że lepiej każde zamiary realizować świadomie, prawda?

Baw się Babo, baw! Tylko bezpiecznie i z umiarem.

Źródło: Dane statystyczne: http://forsal.pl/artykuly/973542,jak-pija-polacy-badania-ujawniaja-ze-jestesmy-pelni-sprzecznosci.html

O Autorze

SEKSUALNOŚĆ

Studentka piątego roku psychologii, w zakresie specjalizacji seksuologicznej. Coraz bardziej odważna marzycielka, odpręża ją pisanie, granie na komputerze i zdrowe jedzenie - w ogromnej ilości. Uważa, że seks jest tematem o którym nie powinnyśmy wstydzić się rozmawiać. To sfera, gdzie pytań nie ma końca, a zdobywanie wiedzy na ten temat daje OLBRZYMIĄ przyjemność, pomaga ROZWIJAĆ się na różnych płaszczyznach życia.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany