W czasach, gdy w bardzo dużym stopniu rozwija się nasza cywilizacja, nadal borykamy się z ogromnym problemem, który od wieków dotyczy kobiet na całym świecie. Istnieje wiele stereotypów, które nas dotykają i oddziałują na nasze życie. Z powodu dyskryminacji wiele kobiet nie spełnia swoich marzeń i traci poczucie własnej wartości. Jak temu zapobiegać? Wspierajmy siebie nawzajem, a przede wszystkim zacznijmy od tych najmłodszych!

Nie każda dziewczynka musi chcieć zostać księżniczką

Od najmłodszych lat spotykamy się ze stereotypami na nasz temat oraz krytyką dotyczącą naszych zainteresowań, czy marzeń. To właśnie w dzieciństwie buduje się nasza pewność siebie i siła by podążać swoją drogą. Twoja córka wcale nie musi chcieć być księżniczką i tańczyć w balecie jak jej koleżanki z przedszkola. Jeśli powie, że chce zostać naukowcem, albo wynalazcą, wspieraj ją w tym i nie pozwól by uwierzyła, że nie może tego robić, bo jest dziewczynką. Jeśli lubi grać w piłkę, lub chce uprawiać boks niech to robi i niech nie da sobie wmówić, że robi to gorzej niż jej koledzy. Jeśli usłyszy, że robi coś „jak dziewczyna” niech wie, że robi to dobrze!

Dlaczego wsparcie dorastających dziewczynek jest ważne?

Dorastające dziewczynki odnajdują siebie, znajdują swoje zainteresowania, budują charakter i obierają swoją drogę w życiu, dlatego bardzo ważne jest by proces ten przebiegał prawidłowo. Od najmłodszych lat narażone są na czynniki negatywnie oddziałujące na ich postrzeganie siebie, co wpływa na ich późniejsze życie. Dziewczynka, która będzie blokowana przez stereotypy, nie wyrośnie na pewną siebie i silną kobietę, która będzie spełniać obrane cele. Dziewczynka przekonana, że nie może czegoś robić, bo „to dla chłopców”, w przyszłości będzie się uzależniać od mężczyzn. Dziewczynka, która została uświadomiona, że może osiągnąć wszystko jeśli naprawdę tego chce, będzie odważną kobietą spełniającą swoje marzenia i potrafiącą walczyć o siebie.

Jak wspierać młode kobiety?

Kobiety coraz odważniej zabierają głos i walczą o siebie oraz swoje prawa. Powstaje coraz więcej bajek dla dzieci i filmów pokazujących moc kobiet. Dostępnych jest coraz więcej książek o wielkich kobietach, które osiągnęły wielkie rzeczy. Coraz więcej znanych marek tworzy kampanie promujących bycie dumnym z bycia kobietą. Coraz więcej organizacji zajmuje się wspieraniem młodych dziewczyn i kobiet.

Nie bójmy się mówić o swoich potrzebach. Wyrażajmy swoje zdanie. Spełniajmy marzenia i życiowe cele. Walczmy o siebie. Uświadamiajmy, że mamy MOC.

Nie zapominajmy, że młode dziewczynki najwięcej wzorców czerpią z najbliższego im otoczenia, dlatego babcie, mamy, ciotki, siostry, koleżanki pokażmy im, że…

BYĆ KOBIETA TO ZNACZY BYĆ KIMŚ WIELKIM!

O Autorze

Spontaniczna, wygadana i wszędzie jej pełno. Łatwo nawiązuje znajomości. Kocha przebywać wśród ludzi, których zaraża pozytywna energią. Interesuje się psychologią, stosunkami międzyludzkimi i sztuką. Chce zwiedzać świat i poznawać nowe kultury, nie tylko przez telewizję i Internet.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany