Czyż nie jest tak, że zawsze kiedy odczuwasz wewnętrzny spokój, żyjesz w zgodzie z ludźmi, zakochujesz się, Twoja waga spada … Kojarzysz te momenty?

A teraz zastanów się, jakie emocje towarzyszą Ci, gdy spożywasz posiłki? Czy jest to zadowolenie, wdzięczność, entuzjazm,… czy bardziej poczucie winy, wyrzuty sumienia, złość lub smutek?

Ważne jest, aby wprowadzić się w stan, w którym odczuwasz dostatek, wdzięczność, spokój i miłość. Poprzez pozytywne wizje i odpowiedni kierunek skupienia, stwarzasz odpowiednią energię, wprowadzając się w stan wyższej efektywności.

JAKIE EMOCJE I UCZUCIA POMAGAJĄ W ODCHUDZANIU I UTRZYMANIU PIĘKNEJ SYLWETKI?

 

SAMOAKCEPTACJA

Rozpoznanie i zaakceptowanie prawdy o sobie samym, pozwala odkryć i wyrazić to, kim naprawdę jesteś. Pozwoli Ci uznać, że jesteś WYJĄTKOWA, mimo wad. Cóż, któż ich nie ma? Coś, co jest wadą dla jednego, będzie zaletą dla drugiego. Dzięki akceptacji swoich słabości, możesz łatwiej zapoczątkować ich zmiany. Będziesz w stanie szybciej zbudować w sobie siłę. Kiedy pogodzisz się z brakiem doskonałości, staniesz się doskonała.

Wiele kobiet przychodząc do mnie, do Programu – chce szybko schudnąć, ale bez akceptacji siebie … ich waga czasami ani drgnie.

MIŁOŚĆ

To nie tylko uczucie skierowane do innych, ale również do siebie. Czy wystarczająco kochasz siebie?
Miłość pomaga tworzyć poczucie pełni. Czasami jemy właśnie z powodu poczucia jej braku i pustki. Miłość daje zadowolenie i umożliwia samorealizację. Buduje poczucie bezpieczeństwa, komfortu i spokoju. Pomaga osiągnąć wewnętrzną harmonię.

ODWAGA

Rozumiana jest w wielu aspektach, między innymi, by żyć zgodnie z własnymi przekonaniami, by wychodzić poza strefę komfortu, by mówić o swoich emocjach, by myśleć o sobie, by dać sobie przestrzeń na bycie niedoskonałą. Z odwagą zawsze związana jest umiejętność stawiania czoła trudnościom. Mając odwagę możesz rozwiązywać problemy, a nie je „zajadać”. Nie możesz osiągnąć ani nauczyć się czegoś ważnego, nie wychodząc ze swojej strefy komfortu, nie robiąc tego, czego się obawiasz.

RADOŚĆ

Zgodzisz się, że radość, to źródło młodości. Wyzwala tyle pozytywnej energii, że zapomina się o potrzebie jedzenia. Cieszysz się tym, co jest, jesteś tu i teraz, a zmartwienia odchodzą w zapomnienie. Kiedy jesz z radością, posiłek lepiej smakuje, szybciej odczuwasz sytość, taki posiłek jest też lepiej trawiony.

SPOKÓJ

Prowadzi zawsze do większej uważności, świadomości i kontroli tego, co robisz, o czym myślisz i jak spędzasz czas. Spokój wprowadza stan równowagi psychicznej. Kiedy spędzasz dzień na „autopilocie” brakuje Ci wtedy spokoju i uważności. Twoim losem kierują przyzwyczajenia i przypadki, a nie świadome wybory. Odczuwając wewnętrzny spokój jesteś w stanie lepiej o siebie zadbać i zatroszczyć się, lepiej poznać siebie, a to jeden z warunków osiągnięcia na długie lata pięknej sylwetki.

 

WDZIĘCZNOŚĆ

To umiejętność cieszenia się tym, co się ma, kim się jest i gdzie się jest. Wiadomo, nie zawsze masz tylko „dobre dni”. Czasem denerwują Cię i irytują ludzie wokół albo nic nie idzie po Twojej myśli. Jednak każdy„zły dzień” dla Twojego „ego”, jest oświeceniem dla Twojej duszy. Wdzięczność jest kluczem do pełni życia, bo zamienia pustkę w pełnię, zło w dobro, a słabość w siłę. Powoduje, że przestajesz się skupiać na braku. Poczucie braku zawsze wywołuje frustrację i chęć pocieszania się słodkościami oraz śmieciowym jedzeniem. Wdzięczność zmienia kierunek skupienia.

MOMENTY, KIEDY ODCZUWASZ PRAWDZIWY PRZEPŁYW, TO…

 

 • przestajesz mieć świadomość upływania czasu – jesteś tak skoncentrowana na „tu
  i teraz”, że godziny wydają się minutami…
 • motywacja, która płynie z wewnątrz a nagrodą jest aktywność sama w sobie…
 • gdy w pełni koncentrujesz się na tym, co robisz…
 • gdy ciało jest rozluźnione, pozbawione napięcia…
 • gdy wyzwanie jest ekscytujące, a Twoje umiejętności i kompetencje sprawiają, że nie jest problematyczne…
 • gdy odczuwasz błogość, wychodząc ponad zamartwianie się, swoją fizyczność i poza swoje granice…

 

 • Które z powyższych stanów i momentów praktykujesz i doświadczasz?

 

 • Kiedy ostatnio doświadczyłaś wymienionych emocji?

 

 • Czy bardziej skupiasz się na pozytywnych aspektach czy negatywnych?

 

Jestem ciekawa Twoich obserwacji…

 

 

Pisała dla Was: Ella Kuszyk

PERSONAL DIET COACHING

https://www.facebook.com/PDietC/

O Autorze

Dietoterapeuta, coach zdrowia, trener personalny. Uczy zdrowego odżywiania bez efektu jojo. Prowadzi autorski program Schudnij Raz na Zawsze, w którym pokazuje, w jaki sposób zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze i jak pokonać trudności z tym związane. Robi to, ponieważ sama miała poważne problemy zdrowotne, a jej doświadczenia spowodowały, że aktualnie pomaga innym kobietom wrócić do zdrowia i zatroszczyć się o siebie. W pracy indywidualnej kładzie duży nacisk na dopasowanie poszczególnych elementów żywienia do preferencji i możliwości oraz stanu zdrowia danej osoby, przez co realizacja celów jest dużo prostsza. Prowadzi coaching indywidualny i warsztaty grupowe.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany