Pamiętacie, jak Bridget Jones usłyszała kiedyś od Mr. Darcy’ego: „Lubię Cię taką, jaką jesteś.”? Znajomi pytali później Bridget: „Ale nie chudszą? Nie mądrzejszą? Nie z większymi piersiami albo trochę mniejszym nosem?”.

Pamiętacie?! To niedobrze!

Źle, że Ewa też widziała ten film i na bank zapamiętała ten cytat. Źle, ponieważ to bajka, a Ewę właśnie ogłuszyła rzeczywistość wysokoprocentowej szczerości.

Wsparcia zaczęła szukać w sieci. Weszła na swoje ulubione forum. Wylała z siebie gorycz, zwierzyła się:

„W ostatni weekend był na imprezie z kolegami z pracy, a że po alkoholu każdy robi się szczery, to i mi się dostało. Powiedział, żebym schudła, bo mam zbyt masywne uda, że nawet on takich nie ma i że mam zbyt dużo sadła na plecach!!! I że ogólnie powinnam zrzucić kilka kilo i zająć się sportem. Rano, jak wytrzeźwiał, zapytałam, czy to, co powiedział mi w nocy, było prawdą, a on odpowiedział… że lepiej być szczerym niż kłamać”.

Przykre.

Historia Ewy oburzyła również wirtualne koleżanki na jednym z forum. Dobrze, że mogła liczyć na ich wsparcie. Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy Cię nie zdradzi, Ewcia!

I dały jej kilka rad, co polska Bridget powinna zrobić w takiej sytuacji:

– ,,Rzuć tego debila, żeby sobie wstydu oszczędzić, że z nim jesteś. Jak facet kocha, to akceptuje w całości, a ten, nie dość że debil, to jeszcze niedojrzały egoista”.

– ,,Skoro on tak ceni sobie szczerość, to się odwzajemnij i powiedz mu, co myślisz o wielkości jego członka albo, że też wolałabyś przystojnego i umięśnionego bruneta, ale jest, jak jest”.

– ,,Schudnij i rzuć go!”

 

Jest też wpis faceta…

Czułego_Krzysia, który napisał to, co powiedziała mi moja babcia, kiedy komentowała problem Ewy. Czuły_Krzyś ma umysł 82-letniej Alinki? Czy jednak Alinka zna umysł mężczyzn?

Aż boli, jak bardzo ich punkt widzenia się pokrywa!

Chłopak Ewy powiedział : ,,SCHUDNIJ”, po tym, jak zwolnił sobie blokadę hamującą pod tytułem „mówię, co widzę”.

Czuły_Krzyś stwierdził : ,,SCHUDNIJ”, po tym, jak przeczytał wpisy doradczyń na forum i ręce mu opadły, wprost na klawiaturę.

,,Księżniczki się zapuściły i nie można im zwrócić uwagi, bo to obraza majestatu. Facet mówi, co myśli, bo ma odwagę. Uważam, że jesteś gruba i powinnaś się za siebie wziąć. Zażywaj więcej ruchu i zdrowiej się odżywiaj. Nic więcej. Przecież to dla Ciebie, bo będziesz zdrowsza i piękniejsza. Nie robisz tego dla faceta”.

Babcia Alinka dodała: ,,SCHUDNIJ, bo to jest przejaw troski, Ewuniu. On to powiedział w dobrej intencji. Fakt, zdobył się na to po wypiciu alkoholu, po spotkaniu z kumplami. Wrócił do domu i pękł, wyrzucił to, co musiało w nim siedzieć. Chce mieć zgrabną dziewczynę. On tak o Ciebie dba, bądź wdzięczna. Czas wziąć się za siebie”.

,,Ciesz się – puentuje Alina – bo mógł  Ci niczego nie powiedzieć i zacząć uganiać się za innymi. Podziękuj mu za szczerość, pokaż, że zawsze ją docenisz, a wtedy on nie będzie potrzebował alkoholu, żeby powiedzieć Ci, co myśli”.
Nie wiemy, którą drogą poszła Ewa, ale chyba w tej ciężkiej sytuacji byłoby lepiej, gdyby nią pobiegła.

Jej facet, Czuły_Krzyś i Babcia wierzą, że tak szybciej zrzuci zbędne kilogramy. Biegnij, Ewa, biegnij!

 

A Wy, co myślicie? Czy Babcia ma rację? Czy faceci, gdy mówią tak bolącą rzecz, to robią to w trosce o kobietę? Czekamy na Wasze opinie!

 

Pisała dla Was: Agnieszka Grabarska

O Autorze

Przychodzi taki czas w życiu, że musisz zacząć pisać, bo inaczej to się udusisz. Więc zaczęłam jeszcze mocniej oddychać. Przychodzi też taki czas, kiedy wraca dziecięca ciekawość, już bez naiwności, uposażona w realizm. Zadajesz wtedy pytania, na które świat nie zna odpowiedzi, ale wierzysz, że ty dla świata je znajdziesz. Na co dzień związana jestem z produkcjami telewizyjnymi – od newsów po rozrywkę. Tam tworzę, czasem odtwarzam. Tu najchętniej zaprosiłabym Was – wspaniałe czytelniczki – do współtworzenia. Pytam seniorów o ich mądrości życiowe. Co chciałabyś wiedzieć? Oni znają prawdy, na które za często machamy ręką.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany