15.03 w Muzeum Etnograficznym odbył się pokaz dyplomowy absolwentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Uczelni, która w ostatniej dekadzie zyskała wiodącą pozycję wśród szkół modowych w Polsce.

Ola z Anna Surowiec | Projekt dyplomowy kostiumów do Street Dance

Zostały zaprezentowane znakomite kolekcje najzdolniejszych młodych dyplomantów rocznika 2017/2018. W przyszłości to pewnie oni będą narzucać nowe trendy modowe na rynku Polskim, a może i światowym. Zaprezentowane kreacje bardzo nam się podobały. Choć większości mocno ekstrawaganckie i ciężko widzieć się w nich na ulicy, to jednak wnoszą do przemysłu ubraniowego świeżość, odwagę, nowoczesność. Warto czerpać z nich inspirację do przełamania monotonii tzw. casual fashion.

Płaszcz zaprojektowany przez Annę Surowiec

Po pokazie wręczono nagrody i wyróżnienia od Dyrekcji szkoły Magdaleny Płonka oraz firm modowych i ubraniowych m.in. F4, Macieja Zień, Fashion Magazin, BIZZU, BAZAAR, 5.10.15 a także świata filmu.

Najwięcej nagród zdobyła dyplomantka Pola Bogdańska, która zaprezentowała kolekcję „Bad-Habits”.
Nam spodobały się projekty Anny Surowiec. Szczególnie jej kolekcja „Step into the future” kostiumów do street dance. Ola Bendkowska zachwycona była projektem dyplomowym „The Birth of Venus” sukien wieczorowych i kostiumów balowych Kingi Szarłowskiej.

Projekty Kingi Szarłowskiej. Suknie wieczorowe, kostiumy balowe

 

Uwagę przykuły uniseksowe kreacje Macieja Fronc „Still life” oraz Marii Klar „Inhale/Exhale”.
Dyplomanci podziękowali również swoim promotorom Zofii de Inez, Andrzejowi Foder, Mariuszowi Przybylskiemu, Magdalenie Rozenfeld i innym. Najzdolniejsi otrzymali możliwość wyjazdu do IADE – Creative University w Lizbonie, aby szlifować dalej swoją kreatywność i talent.
Kolekcje zaprezentowane profesjonalnie przez młodych adeptów modelingu.

 

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany