Pamiętacie sztukę walentynkową, która podbiła Wasze serca w tamtym roku? To był przedsmak. Teraz możecie zobaczyć jej pełną wersję na deskach teatru!

„Jak się kochamy w domu?”

Jedna kamienica, trzy historie o nas. Trzy historie o poczuciu samotności i potrzebie bliskości – dwóch biegunach, które na przemian przyciągają się i odpychają. Trochę śmiesznie, trochę dramatycznie – jak w życiu.

Sztuka to debiut dramaturgiczny Klaudii Paź, młodej pisarki, która obecnie kończy scenariopisarstwo w Krakowie. Komediodramat składa się z trzech jednoaktówek: „Jak się kochamy w domu“, „5 dni z nim“ i „Samotni“, które układają się w wielobarwny i wieloznaczny obraz życia współczesnych ludzi. „Sztuka jest na wskroś współczesna, inteligentna i dowcipna. Akcja toczy się wartko, elementy komediowe zgrabnie przeplatają się z fragmentami poważniejszymi, czy nawet momentami dramatycznymi. Całości dopełniają piosenki do tekstów Kamila Banasiaka, wspaniale skomponowane przez Urszulę Borkowską” – mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, reżyser przedstawienia.

W spektaklu zagrają wyjątkowi aktorzy: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Marta Kurzak, Lidia Sadowa, Adrian Brząkała, Robert Kudelski oraz Marcin Kwaśny.

Na drugim piętrze kamienicy, która staje się metaforą związku, niewinne z pozoru zdarzenie popycha kobietę i mężczyznę w spiralę ciętych ripost i złośliwych docinków, aż na skraj kryzysu. Na trzecim piętrze natomiast, podczas imprezy urodzinowej, niespodziewanie odżywają uczucia małżonków. Pardon. Rozwodników. A w kawiarni na parterze dwoje nieznajomych zasiada do tego samego stolika. Przypadek? Co z tego będzie?!

Przekonajcie się…

Premiera odbędzie się jesienią w Warszawie!

POKAZ 10 MAJA

POKAZ 11 MAJA

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany