Wybór jeansów to jeden z tych wyborów, który powinien być dokonany świadomie. Jeansów nie kupujemy przypadkiem czy przy okazji zakupu sukienki. Musicie liczyć się z tym, że niekiedy przymierzycie 20 par i dopiero dwudziesta pierwsza okaże się tą idealną.

Fason

Obecnie na rynku mamy ogromny asortyment, dlatego warto jeszcze przed zakupem zorientować się, czego naprawdę potrzebujecie. Carrots, boyfriendy, mom jeans, super skinny, high waist, normal waist, comfort slim, wedgie, straight, low waist, bootcut itd. Rzeczywiście jest w czym wybierać! Jaki krój dla kogo? O tym trochę niżej.

Skład

Prawdziwe jeansy to takie, które w swoim składzie mają 100% bawełny, co oznacza, że są grubsze, ale i jednocześnie bardziej podatne na przetarcia. Obecnie znajdziecie też takie z 2% domieszką elastanu – te będą się rozciągały. Wszystko zależy od tego, w jakich jest Wam wygodnie.

Kolory

Jasne odcienie mają to do siebie, że optycznie nas poszerzają, ale tym nie muszą się martwić kobiety filigranowe czy szczupłe, bo nawet w białych spodniach będą wyglądały świetnie. Pozostałym zaleca się ciemniejsze odcienie: od typowego jeansu aż po czerń. Mimo to, wiele zależy od reszty Waszej garderoby, co Wam najbardziej odpowiada i co na pewno będzie komponowało z pozostałymi elementami.

Od lewej: Shaping Skinny Regular – H&M, Super Skinny Regular Jeans – H&M, Boot cut Regular Jeans – H&M, Trashed Regular Jeans -H&M.  (fot. http://www2.hm.com)

Sylwetka a fason, czyli który krój powinnaś wybrać.

Metody zaprzeczenia:

– Jeśli masz płaską pupę, unikaj spodni bez kieszeni oraz boyfriendów, bo to optycznie jeszcze bardziej ją zmniejszy. Na te z kieszeniami też uważaj, bo kieszeń, musi mieć odpowiednią wielkość i – co ważne – nie powinna kończyć się poniżej linii pośladków, gdyż zepsuje cały efekt optycznego powiększenia.

– Jeśli jesteś niska, nie podwijaj nogawek (PS po prostu zmarzniesz!), to jeszcze bardziej skróci Twoje nogi. Wybieraj fasony z długimi nogawkami.

– Jeśli masz pełniejsze biodra i większy brzuch, unikaj spodni z niskim stanem, który uwydatnia te partie ciała. Zamiast tego, wybierz wysoki stan – high lub normal waist powinny się idealnie sprawdzić.

Metody akceptacji:

– Bootcut – będą świetnie leżały na długonogich paniach, bo rozszerzone nogawki wydłużą ich nogi podwójnie. Jeśli masz szerokie biodra, będą stanowić dla nich idealną przeciwwagę.

– Mom jeans – dla szczupłej pani przy wąskiej tali i nieco szerszych biodrach, najlepiej wysokiej, bo ten fason świetnie wygląda z podwiniętą nogawką (tylko poczekajcie z podwijaniem do wiosny!).

– Carrots – czyli zwężane nogawki. Świetne przy proporcjonalnej sylwetce, większych udach i szczuplejszych łydkach. W wersji slim idealnie dopasowują się do ciała, podkreślając jego atuty.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany