Ubranie to nieodłączny element naszego dnia codziennego. Może to stwierdzenie nie działa w przypadku wielbicieli nagości, ale skupmy się teraz na interesującej mnie dziś kwestii naszego podejścia do ubrań.

A te podejścia są naprawdę różne, bowiem niektóre z nas traktują ubrania właśnie jako element, który sprawia, że zwyczajnie nie jesteśmy nagie. Inne zaś wkładają dużo pracy i zaangażowania w podejście nie tylko do samych ubrań, ale i MODY.

Dziś zaprezentuję Wam coś, co nazwałam przykazaniami życiowo – modowymi, pragnąc przekazać Wam kilka ciekawych spostrzeżeń, których być może nigdy wcześniej nie miałyście okazji przeczytać.

  1. Subiektywizm w modzie to największa zaleta przemysłu odzieżowego. Dlatego mamy tyle marek – aby każda z nas mogła znaleźć coś, co odpowiada właśnie jej.

2. Moda to nie tylko sposób na wyrażanie siebie, ale także pewnego rodzaju platforma manifestów. Różnego rodzaju – od politycznych do ideologicznych.

3. Świadomość. Modowa, osobowa i światowa. Wiąże się to z powyższym punktem, a jako przykład świetnie sprawdzą się koszulki z napisami. To tak jakby nowe medium.

4. Rozmiar NIE jest wyznacznikiem Twojego wyglądu. Nie pozwól definiować siebie cyframi. Nie one świadczą o Twojej wartości.

5. Nie myśl, powtarzam: NIE MYŚL o tym, co pomyślą o Tobie inni. ABSOLUTNIE NIE MA TO ZNACZENIA. Chcesz nosić pstrokate ubrania? Śmiało. Chcesz nosić tylko spódnice? Śmiało. Lubisz buty tylko na płaskim obcasie? Nie widzę problemu.

6. Cudza opinia nie może mieć wpływu na Twoje samopoczucie w danym ubraniu. Nie pozwól na to.

7. Chcesz ubierać się wygodnie? I słusznie! Pamiętaj jednak, że istnieją sposoby na połączenie wygody z modnymi fasonami, ale decyzja należy do Ciebie.

8. Baw się fakturami, odcieniami, fasonami, dodatkami, po prostu próbuj nowych rzeczy, szukaj własnego stylu.

9. Noś ubrania sobą, a nie na sobie. Bądź ubrana, a nie przebrana (bo ktoś Ci kazał).

10. Bądź sobie wierna, swoim przekonaniom, przeczuciom i bierz pod uwagę opinię tylko tych osób, które sobie cenisz. To Ty masz się dobrze ze sobą czuć. Z ubraniami jest tak samo.

Pisała dla Was: Kasia Dąbrowska

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany